Artykuł o językach

Dodane: 02-05-2015 07:33
Artykuł o językach Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź business english wejherowo

Język polski i język czeski

Ciekawym tematem dla badaczy języka - zarówno dla polonistów, jak i dla badaczy zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele...się różniły. Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów był wówczas znacznie szybszy, niż u nas. Związki z chrześcijaństwem zachodnim otwarły naszym sąsiadem drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


warto uczyć się języków obcych

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też ukończyliśmy politechnikę. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam znaleźć pracę w kraju, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


Grupy językowe

Napiszę teraz parę słów o grupach językowych. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa wywodzi się od jednego języka, którym obecnie nikt się już nie posługuje. Takim przykładem jest łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, rumuńskiemu, hiszpańskiemu i paru innym.


Zanim zapiszesz się na kurs

Jeżeli jesteśmy zdecydowani zapisać się na kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam wspominać o różnych technikach zapamietywania. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie nie podamy wystarczającej samodyscypliny - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Co to jest grupa językowa?

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa© 2019 http://eltermserwis.waw.pl/