Produkcja termiczna budynku może ulec znacznej poprawie po zamontowaniu klimatyzacji.

Ale czy warto wydawać pieniądze w , warto- krótko o tym czemu.

Definicja klimatyzacji z Wiki

montaż klimatyzacji gdańsk
Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym). W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np.
samochód osobowy z klimatyzacją).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

Klimatyzacja solarna w Wikipedii

Klimatyzacja solarna ? system klimatyzacji (chłodzenia), który wykorzystuje energię słoneczną. Klimatyzacja solarna może być oparta na konwersji fototermicznej pasywnej, konwersji fototermicznej aktywnej i konwersji fotowoltaicznej (światło słoneczne zamieniane na energię elektryczną).
Wykorzystanie energii słońca w klimatyzacji zwiększa bezpieczeństwo energetyczne poprzez ograniczenie importu surowców energetycznych oraz pozwala rozwijać innowacje technologiczne, Zielone miejsca pracy i zieloną gospodarkę.
Klimatyzacja słoneczna będzie odgrywać coraz większą rolę w projektowaniu budynkach zeroenergetycznych. Rozwój klimatyzacji solarnej zapobiega letnim black-outom energetycznym, poprzez ograniczenie wykorzystania energii elektrycznej z sieci.
Klimatyzacja solarna stanowi najefektywniejsze wykorzystanie kolektora słonecznegoŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja_solarna

Lokale użytkowe z klimatyzacją

montaż klimatyzacji gdańsk Podczas upałów ciężko wyobrazić sobie większą ulgę niż wejście do klimatyzowanego pomieszcza, chyba tylko lepsze jest spanie w takim pomieszczeniu w środku lata.
Nic dziwnego, że spora część lokalów restauracyjnych, czy marketów ma zainstalowane urządzenia klimatyzujące.

Bez nich kupowanie, czy spożywanie zamówionego jedzenia byłoby bardzo męczące i nieprzyjemne, a przecież nie o to chodzi. Inwestycja w klimatyzacje dla właścicieli lokali usługowych jest jedną z ważniejszych, ponieważ stanowi duże udogodnienie dla pracowników oraz dla samych klientów.

Koszty takiej instalacji zaczynają się od paru tysięcy i mogą sięgać nawet i kilkuset tysięcy, a wszystko zależy od powierzchni lokalu.

.

Dodane: 15-09-2016 11:28

Tagi: gdańsk serwis klimatyzacji klimatyzacja klima