Pożyczamy

wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Dobrze jest nie zapominać...o tym, że kredyt hip

Dodane: 17-03-2015 06:55
Pożyczamy , że aby nabyć mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań intensywnie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Dobrze jest nie zapominać...o tym, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Jak pożyczać?

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o pożyczkę będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi tej firmy. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to zbyt trudna do pokonania bariera. Czasami niestety kończy się to zaciągnięciem pożyczki w wątpliwej instytucji, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę zasad przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Pożyczka

Duża część Polaków ma zdolności kredytowej. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeśli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Niezwykle ciężko jest także o kredyt zaczynając działalność gospodarczą - najczęściej trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, może zniechęcić. Jeszcze trudniej jest, jeśli jest się udziałowcem w spółce.


2.

Trudno stwierdzić, czy kredyt na taki cel jest sensowny. Nie wolno zapominać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od czasu kredytowania. Jeżeli więc stać nas na pożyczkę, to może lepiej byłoby co miesiąc oszczędzać określoną kwotę - powinniśmy uzyskać spory budżet, bo nie zapominajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Warto spełniać swoje marzenia, jednak warto też dobrze przemyśleć, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Czy warto brać kredyt?

Jak wziąć kredyt i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było dostać odpowiedź - udaj się do doradcy. Niestety, wielu ludzi ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeżeli posiadamy do zainwestowania kapitał, jednak kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to idziemy do specjalisty po poradę. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie zagwarantuje, że wybierzemy najlepszą opcję. Niestety, okazało się, że doradcy nie działają na korzyść klientów. Doradzają lokaty lub kredyty, z których nalicza im się najlepsza marża, często nie informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. W efekcie wielu ludzi straciło swoje oszczędności.© 2019 http://eltermserwis.waw.pl/