Twoja uroda - kilka porad

dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze

Twoja uroda - kilka porad

Praktyki odbywane przez kosmetologów

Kosmetolodzy posiadają takie wykształcenie kierunkowe, które pozwala im na przeprowadzanie zabiegów kosmetycznych na skórze twarzy. Muszą oni dobrze wiedzieć, jaka jest budowa skóry i jakie funkcje spełniane są przez skórę, a także dobrze orientować się w rozwoju współczesnej kosmetologii. Dzięki temu będą potrafili przeprowadzać skuteczne zabiegi kosmetyczne na skórze swoich pacjentów, a tym samym rozwijać prowadzoną przez siebie działalność. Jednak każdy salon kosmetyczny musi działać według najwyższych standardów i zatrudniać odpowiednio wykształconych kosmetologów, którzy odbyli odpowiednie praktyki zawodowe. Takie praktyki pozwolą im na zdobycie odpowiedniego doświadczenia sprawiającego, że będą mogli utrzymywać wysokie standardy obowiązujące w konkretnym salonie kosmetycznym.


Reklamy salonów kosmetycznych

Trzeba przyznać, że zainteresowanie ofertą przedstawianą przez różne salony kosmetyczne stale wzrasta. Jednak właściciele takich salonów dobrze wiedzą, że muszą być one stale reklamowane, aby potencjalni klienci chcieli skorzystać właśnie z ich oferty. W przeciwnym razie trafią oni do jednego z salonów prowadzonego przez konkurencję. Dlatego różnego rodzaju reklamy salonów kosmetycznych zamieszczane są w internecie oraz w gazetach codziennych dedykowanych osobom zainteresowanym kosmetologią. Poza tym w poszczególnych salonach kosmetycznych obowiązują różnego rodzaju rabaty, dzięki czemu co jakiś czas można skorzystać z okazyjnych cen na wybrane przez kosmetologów zabiegi kosmetyczne co sprawia, że stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne.


Makijaż i czynniki psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC



© 2019 http://eltermserwis.waw.pl/